V září znovu na startu

Start na střední škole
8.7.2021

Po letních prázdninách čeká na mnoho žáků přestup na střední školu. Je těžké se rozloučit se základní školou, spolužáky a učiteli a začít novou kapitolu života v neznámém prostředí s neznámými lidmi. Zároveň je to skvělá příležitost ke změně. Důležité je nepodcenit začátek studia.

Několik tipů pro úspěšný start:

1. První dojem je důležitý. Otevřený a slušný přístup k novým spolužákům i učitelům je základem.

2. Nepodceňte první testy a zkoušení. Připravujte se co nejlépe, ale zároveň netlačte na vynikající známky. Zpočátku je někdy těžké poznat nároky učitelů.

3. Využijte možnosti, které vám škola nabízí. Školy nabízejí i aktivity mimo výuku – ať už se jedná o konzultace k učivu nebo různé rozvíjející aktivity. Vyzkoušejte je – je to příležitost poznat učitele i spolužáky blíže.

4. Někdy může být začátek obtížný, nevzdávejte se při prvních potížích a pokud potřebujete – požádejte o pomoc. Třídní učitel, výchovný poradce nebo školní psycholog vždy rádi pomohou.

5. Je běžné, být v prvních týdnech přechodu na nový režim unaveni. Dostatek spánku, zdravá strava a odpočinek jsou velmi důležité.

6. Rozhlédněte se po spřízněné duši. Ve třídě určitě bude alespoň jeden člověk, se který bude sympatický a ochotný si občas popovídat. Snažte se navázat se spolužáky přátelský kontakt. Přátelství ze střední školy často přetrvávají celý život.

Opakování matematiky pro budoucí středoškolákyhttps://www.2plus2matematika.cz/doucovani/prazdniny-2021/