Škola volá, vypněte si tichý režim

Škola volá, vypněte si tichý režim
30.8.2020

Jak být ale po (letos) 202 dnech co nejpřipravenější pro nastávající desetiměsíční výzvu?

1. Připravme se. Kdo je připraven, nemá stres v prvních zářijových dnech

Přípravy by měly začít kolem posledního prázdninového týdne.Týden by měl být dost času jak na úpravu večerky a budíčku, abychom si znovu zvykli na vstávání.  Je čas na oprášení hesel od školních počítačových účtů, na zakoupení měsíčníku na tramvaj či autobus a dokoupení základních pomůcek. Potřebujeme  batoh, sešity, obaly, tužky, propisky, …, nejlepší je dobře si vše sepsat, ať pořídíme vše najednou.

2. Oslavme příchod nového školního roku

Proč nevyužít konec prázdnin ke skvělé oslavě? Party zaměřená na rozloučení se s dlouhými dny a na setkání s kamarády se dá snadno zkombinovat s oslavou nově příchozího školního roku. Každý má určitě mnoho prázdninových zážitků, o které se rád podělí. Letos nám skvěle vychází i data, takže pokud bychom dávali sbohem prázdninám 31. srpna, mohli bychom hned navázat na probíhající večírek a 1. září přivítat nový školní rok.

3. Na stres je vždy dostatek času

První školní dny jsou tady a neměli bychom panikařit kvůli strašidelně vypadajícím předmětům, případným budoucím špatným známkám nebo přísným učitelům.  Pokud přesto máte v souvislosti se školou nepříjemné pocity, může pomoci doučování.  V 2 + 2 škole matematiky doučujeme nejen matematiku, ale také další předměty. K dispozici jsou i kroužky pro předškoláky nebo nadané děti.

Škola koneckonců není jenom o (ne)nabytých vědomostech a známkách, ale také o navazování přátelství, legračních příhodách a dobrodružstvích. Je místem získávání zkušeností, ať už to jsou praxe, výlety nebo jiné školní akce, jednou na ně budete s láskou i slzou v oku vzpomínat.