Nové pololetí

Nové pololetí
3.2.2022

Začátek února totiž značí, že polovina školního roku a s ním i související vysvědčení, je právě za námi. Toto období je spojeno s mnoha různorodými pocity.

Máme tady únor. Pro mnoho lidí to znamená začátek posledního zimního měsíce, do kterého vstupují s nadějí, že zima ještě na chvíli ukáže svou sílu, a pak už snad přenechá pomyslné žezlo moci tak dlouho očekávanému jaru.                                                               

Pro žáky a jejich rodiče však s sebou toto období kromě přemítání nad nešvary počasí přináší i něco mnohem důležitějšího. Začátek února totiž značí, že polovina školního roku a s ním i související vysvědčení, je právě za námi. Toto období je spojeno s mnoha různorodými pocity. Jako i v uplynulém roce jsou bohužel součástí vzdělávání covidová opatření, která celý průběh vzdělávání všem zúčastněným komplikují.                                     

Pokud se řadíte mezi rodiče, kteří nejsou se školními výsledky svého dítěte spokojeni, nepřestávejte v tuto chvíli číst. Vaše dítě prošlo za uplynulých pět měsíců mnoha minisouboji, ať už se svými vrstevníky nebo pedagogy, nasálo spoustu nových informací, které se snažilo ukládat do paměti, prožilo stres z písemek a neustále samo sebe přesvědčovalo, že do školy se chodit prostě musí. Najednou nastal den D a s ním občas očekávané, jindy šokující zhodnocení výkonů. Špatné známky nejsou důvodem se hroutit, křičet, tlačit a vymýšlet zákazy. V tuto chvíli je třeba si mnohé uvědomit, posadit se se svými dětmi a najít společnou řeč. Být parťákem, snažit se porozumět a nehledat důvody, proč něco nejde, ale způsoby, jak by to naopak udělat šlo.                                                                                                   

Jedním z řešení může být právě doučování, kterého využívá stále více rodin. Právě díky individuálnímu přístupu, zaměření se na problematickou látku, respektování tempa, přizpůsobení stylu výuky a především vzájemné důvěře mezi žákem a učitelem, který má svou práci rád, nemusíme na zlepšení výsledků a sebedůvěry vašeho dítěte v daném předmětu příliš dlouho čekat. To vše vám v naší škole 2plus2 můžeme nabídnout, a to v různých úrovních (doučování napříč předměty ZŠ, SŠ, VŠ, příprava na přijímací zkoušky pro víceletá gymnázia, SŠ, příprava na maturitní zkoušky). Jsme si jisti, že pokud se pro naši 2plus2 školu rozhodnete, našli jste jeden ze způsobů, jak by mohlo ve vzdělávání vašeho dítěte svítat na lepší časy. J