JAK USPĚT U PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK

Duben 06, 2018

V příštích dnech čekají žáky přijímací zkoušky na střední školy. Úspěšnost u testů závisí nejen na předchozí pečlivě přípravě, ale ovlivňuje ji mnoho faktorů.  Jak uspět a dostat se na vysněnou školu?   Připravili jsme pro Vás několik tipů, jak vyladit „přijímačkovou“ formu, co nejlépe.

Den před přijímacími zkouškami

Nalaďte se pohodově

Pokud jste se něco nestihli naučit, den před přijímacími zkouškami to už asi nestihnete. Snažte se na zkoušky moc nemyslet. Spíše si vyjděte ven s kamarády. Dělejte něco, co máte rádi a co ve Vás vzbuzuje příjemné pocity.Jezte lehce, spěte sladce

Mnoho lidí, když je nervózních, tak zahání stres jídlem.  Dejte si pozor na kvalitní stravu.  Večer před přijímacími zkouškami se nepřejídejte, aby se Vám dobře spalo a vyvarovali jste se nevolnosti a žaludečním problémům. Dopřejte si to, co máte rádi, ale skromně.

Připravte si vše dopředu

Pořádně si přečtěte pozvánku ke zkouškám, kterou mimochodem musíte mít s sebou, nachystejte občanský průkaz a dovolené rýsovací pomůcky a propisku černě nebo mopdře píšící – není dovoleno používat gumovací péro. Vše si připravte dopředu a nezapomeňte si nařídit budík. Předejdete tak stresu, který rozhodně neprospívá.

Nezapomeňte na přírodu

Pokud jste stále nervózní a nemůžete se uklidnit, zkuste šálek bylinkového čaje. Uklidňující účinky má meduňka a třezalka nebo se poraďte v lékárně či bylinkářství, kde Vám doporučí vhodné směsi.

Myslete pozitivně

Opravdu to funguje. Pokud už dopředu budete myslet na to, že neuspějete, zvýšíte tak pravděpodobnost, že se tak stane. Představte si, že uspějete a naprogramujte svůj mozek na pozitivní vlny.

V den přijímacích zkoušek

Posnídejte vhodně

Hodí se snídaně, která povzbudí mysl. Mozek potřebuje energii, a to v podobě kvalitních sacharidů. Posnídat müsli, banán, jogurt s a hrst semínek a ořechů – to je dobrá volba. Na svačinu si klidně přibalte čokoládu s oříšky a rozinkami, nebo směs čerstvého a sušeného ovoce. Nezapomeňte si přibalit láhev vody nebo čaje – o přestávce mezi jednotlivými testy budete mít jistě žízeň. Pít můžete i během testů, pozor však, abyste nepolili záznamový arch.

Jak správně vyplnit test

Nejdůležitější je dobře si přečíst zadání  a zvolit dobrou strategii. Nejdříve řešte příklady, u kterých víte odpověď, a poté se vraťte k náročnějším úlohám. U žádného příkladu se nesmíte zaseknout příliš dlouho. Pokud je výběr z více možností, někdy pomáhá dosadit výsledky do zadání a ušetříte cenné minuty.

Když něco nevychází

Za některé úlohy se dávají body i za postup, napište tedy vaše řešení a třeba nějaký bod dostanete. Důležité je nepanikařit a přemýšlet.  Někdy po prvním přečtení nevíte, co máte dělat. Zkuste se zamyslet, udělat si náčrt, nebo obrázek, úlohu si rozebrat. Je velká šance, že vás řešení napadne.

Přejeme hodně štěstí, budeme na vás myslet. 🙂

Vaše 2+2 škola matematiky

 

JAK OMEZIT STRES PŘI TESTECH A PÍSEMKÁCHMATEMATICKÉ PŘIJÍMAČKOVÉ MINIMUM