Přijímací zkoušky 2021

Přijímací zkoušky na střední školy
30.11.2020

Ministerstvo školství rozhodlo, jak budou vypadat přijímací zkoušky na střední školy v roce 2021.

Přijímací zkoušky 2021 budou podle jiného scénáře než jsme zvyklí. Ministerstvo školství zohlednilo epidemiologickou situaci a navrhlo scénář, podle kterého si jednotlivé střední školy budou moci formu přijímaček na čtyřleté studijní obory s maturitou vybrat.

Střední školy si mohou zvolit zkoušky z Cermatu nebo si vytvořit vlastní školní přijímací zkoušky, Ředitel školy může přijímací zkoušky i zcela zrušit. O tom jakou formu bude mít přijímací zkouška na dané škole se rodiče i žáci dozvědí nejpozději 31. 1. 2021. Do 8. 3. 2021 potom ředitelé středních škol rozhodnou, zda se zkoušky budou  na jejich škole konat , a to podle počtu uchazečů o studium. Další novinkou je možnost realizovat přijímací zkoušky distanční formou. Žáci si budou moci podat přihlášky na dvě školy a termín odevzdání je 1. 3. 2021.
Cermatovské testy budou povinné jen u víceletých gymnázii, to znamená, že pro uchazeče o studium na gymnáziu  z pátých a sedmých tříd se nic nemění.
Dá se předpokládat, že prestižnější školy zvolí náročnější formu přijímacích zkoušek a zájemci o studium by přípravu rozhodně neměli podcenit. Pokud si však žáci zvolí školu, o kterou není až takový zájem, pravděpodobně jim stres z přijímacích zkoušek odpadne.

Kontaktní formulář

Napište nám, s čím vám můžeme pomoci a my se postaráme.

povinné položky